بانک 118
طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام

طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام

سفارشات و مشاوره 09101972007
پشتیبانی 09101972008

طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام از دغدغه های بسیاری از کاربران این اپلیکیشن پرطرفدار است تا بتوانند به واسطه تصاویری که در پیج خود منتشر می کنند، مخاطبان بیشتری را جذب نمایند. جالب است بدانید روزانه بیش از 500 میلیون اکانت از پست و استوری اینستاگرام استفاده می کنند، همین موضوع رقابت در این پلتفرم را برای دیده شدن زیاد کرده است، به طوری که افراد در تلاش هستند تا راهی برای برجسته تر شدن در اینستاگرام پیدا کنند. بی شک یکی از مواردی که منجر به جذب مخاطبان بیشتر می شود، تولید محتوای باکیفیت و جذاب است.

اینستاگرام یک اپلیکیشن بصری و محتوامحور است و می توانید با طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام مخاطبان بسیاری را به دلایل مختلفی از جمله افزایش فروش و توسعه و رشد کسب و کار جذب کنید. اما سوالی که اغلب کاربران با آن مواجه هستند، این است که چگونه باید پست ها و استوری های خود را به شیوه ای جذاب طراحی کنند تا بتوانند در این زمینه موفق شوند؟ برای طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام نیازی به صرف هزینه زیادی نخواهد بود و با کمی خلاقیت و تلاش و همینطور رعایت اصول می توانید به هدف خود برسید. در ادامه این مقاله از بانک 118 همراه ما باشید تا با اصول طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام آشنا شویم.

 

اهمیت طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام چیست؟

توصیه می شود در قدم اول برای طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام، از یک قالب یکسان استفاده کنید. هنگامی که شما در پیج اینستاگرام خود سعی دارید از یک قالب یکسان که در بردارنده رنگ و لوگو مختص برند شما است، برای تمامی پست ها و استوری ها استفاده کنید؛ اینگونه ظاهر منظمی را به پیج خود می بخشید که در ذهن هر مخاطبی ماندگار می شود. در واقع استفاده از قالب های طراحی شده سبب می شود وقتی مخاطبان به پیج شما سر می زنند، به پست های اینستاگرامی شما توجه بیشتری داشته باشند و اقدام به فالو کردن پیجتان نمایند.

فراموش نکنید رقابت در فضای اینستاگرام بسیار سخت شده است، بنابراین برای اینکه بتوانید خود را در ذهن مشتریانتان برجسته کنید، حتما باید منحصر به فرد نیز عمل نمایید. بنابراین پیش از هر اقدامی می توانید یا از قالب های از پیش تعیین شده و یا قالب های اختصاصی و طراحی شده برای برند خودتان در زمینه طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام استفاده کنید.

 

نقش طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام جذاب در رشد پیج

اینستاگرام از اپلیکیشن های پرطرفدار است که ضمن کارایی در زمینه سرگرمی، زمینه مناسبی را برای صاحبان کسب و کار نیز فراهم کرده است. همانطور که میدانید این پلتفرم تصویرمحور است و می توان با قرار دادن پست و استوری های جذاب در آن، فروش را تا چندین برابر افزایش داد.

دلیل این موضوع نیز این است که اینستاگرام فضای مناسبی را برای تبلیغات فراهم کرده است و شما می توانید به واسطه طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام محصول خود را به مشتریان معرفی کنید و در معرض دید آن ها قرار دهید. در صورتی که بتوانید در این زمینه خلاقیت داشته باشید و از شیوه منحصر به فردی برای فروش و معرفی محصولات خود استفاده کنید، بی شک می توانید برند و محصولات خود را در ذهن مخاطبانتان ماندگار کنید.

بنابراین اگر فکر می کنید که صرفا با تهیه یک عکس از محصول و بدون توجه به جذابیت تصویر و صرفا با هدف نمایش کالا، می توانید فروش و رونق بالایی را به دست آورید، در اشتباه هستید و به بازدهی بالایی نخواهید رسید و حتما باید برای قرار دادن تصاویر به صورت پست و یا استوری در اینستاگرام برنامه ریزی داشته باشید.

 

ایده های طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بر پایه تصویر می باشد؛ به همین دلیل بیش از اینکه تولید محتوای متنی سبب جلب توجه مردم شود، تصاویر نقش بیشتری در جلب توجه مخاطبان دارند. به همین دلیل شما باید با بهره گیری از اصول و تکنیک های مختلف در این زمینه تصاویری را خلق کنید که در ذهن مخاطب ماندگار شود و از سویی دیگر مطالب را در کوتاه ترین زمان ممکن به بیننده منتقل کند.

به عنوان مثال عکس نوشته ها در اینستاگرام طرفداران زیادی دارند و به دیده شدن مطالب و پیج شما کمک می کنند. به طوری که می توانید با یک عکس و یک نوشته بر روی آن، آنچه که در ذهن دارید را طی مدت زمان کوتاهی به مخاطب منتقل نمایید. از سویی دیگر استفاده از عکس نوشته ها در پست و استوری اینستاگرام منجر به صرفه جویی در وقت مخاطب نیز می شود؛ چراکه با خواندن یک متن کوتاه نوشته شده بر روی تصویر، مطلب را متوجه می شود و نیازی به صرف زمان برای خواندن کپشن های طولانی نخواهد بود.

بنابراین آنچه که در طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام بسیار مهم است، این موضوع می باشد که عکسی که انتخاب و طراحی کرده اید، هدف شما را در دیده بیننده برجسته تر از دیگر محتویات موجود در عکس نشان دهند و او را از هدف اصلی دور نکند.

 

نکات مهم در طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام

در ادامه به چندین نکته مهم که لازم است در طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام به آن ها توجه داشته باشید، پرداخته ایم :

1.لازمه ایجاد یک برند قدرتمند، حفظ ظاهر خاص است.

سعی کنید در تصاویری که به صورت پست و استوری منتشر می کنید، حتما ظاهر ثابتی را برای آن ها در نظر بگیرید و یا به عبارت بهتر همانگونه که پیش تر توضیح دادیم از قالب های از پیش تعیین شده و یا قالب های اختصاصی استفاده نمایید.

 

2.از برنامه های طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام کمک بگیرید.

در زمینه طراحی پست و استوری های اینستاگرام، ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه به برخی از کاربردی ترین این نرم افزارها اشاره کرده ایم:

  • برنامه Canva : این برنامه کتابخانه ای گسترده از گرافیک های حرفه ای و طرح بندی های پست و استوری اینستاگرام را در اختیار شما قرار می دهد.
  • برنامه Over : با این برنامه می توانید به گرافیک زیبا و قرار دادن متن بر روی پست و استوری های اینستاگرام دسترسی داشته باشید.
  • برنامه Adobe Spark Post : این برنامه دارای قابلیت ویرایش عکس می باشد.
  • اپلیکیشن طراحی پست و استوری Inshot : این اپلیکیشن قابلیت ویرایش عکس را فراهم کرده است و از برنامه های همه فن حریف برای طراحی تصاویر استوری و پست اینستاگرام می باشد.
  • برنامه StoryLuxe: با استفاده از این برنامه به فیلترها و قالب های زیبا جهت سفارشی کردن پست ها و استوری های اینستاگرام، دسترسی خواهید داشت.
  • برنامه Unfold: این برنامه دارای قابلیت اضافه کردن سبک خاصی به پست ها و استوری ها در اینستاگرام است.
  • نرم افزار طراحی تصوری پست و استوری اینستاگرام VSCO : از نرم های قوی برای پردازش و ویرایش تصویر می باشد.
  • برنامه استوری ساز : این برنامه دارای انواع فونت ها و قالب های استوری و پست اینستاگرام است.
  • اینستا تولز : اینستا تولز ارائه دهنده انواع فونت ها و قالب های فارسی به شما عزیزان است و می توانید به کمک آن ترفندهای اینستاگرام را نیز یاد بگیرید.

 

3.به منظور طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام از ابعاد مناسب استفاده کنید.

ممکن است برای طراحی پست و استوری اینستاگرام بخواهید از کامپیوتر خود استفاده کنید. در چنین شرایطی حتما باید از ابعاد مناسب تصویری که طراحی کرده اید، اطمینان حاصل کنید. توصیه می شود استوری های اینستاگرام را با ابعاد “عرض 1080 پیکسل” در” ارتفاع 1920 پیکسل” طراحی نمایید؛ نسبت تصویر با این ابعاد 9:16 است.

 

4.از فونت های زیبا استفاده کنید.

می توانید از فونت زیبا به عنوان امضای برند خود در تمامی پست ها و استوری های پیجتان استفاده کنید. برای اینکار می توانید به سراغ وبسایت های  Font Pair، Font Joy، Canva Font Combinations  بروید تا بتوانید بهترین فونت را برای پیج خود انتخاب کنید.

 

5.از یک پالت رنگ برای برندسازی خود بهره ببرید.

فراموش نکنید رنگ ها تاثیر بسیاری در ماندگاری یک برند در ذهن دارند و می توانند بر احساس مردم نسبت به برندها، محصولات و خدمات تاثیر بگذارند. بنابراین برای طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام، توصیه می کنیم که از یک پالت رنگ استفاده کنید تا شما را از دیگر پیج ها متمایز کند.

 

6.از طراحی های جذب کننده استفاده کنید.

مهم نیست که تصاویری که برای پست ها و استوری های اینستاگرام انتخاب می کنید، چقدر زیبا هستند، مهم این است که بتوانند در جذب بینندگان موثر واقع شوند. در این زمینه شما باید طرح های استوری و پست اینستاگرام خود را به گونه ای انتخاب کنید که در بینندگان احساس مشارکت و ارزش را القا کند. بنابراین قبل از اینکه یک عکس را در قالب یک استوری و یا یک پست در اینستاگرام منتشر کنید، باید مطمئن شوید که مخاطبان هدف شما را درگیر و جذب خواهد کرد.

 

سخن آخر

اگر هدف شما توسعه کسب و کارتان به واسطه پیشرفت و رشد در اینستاگرام می باشد، باید با نکته های طراحی تصویر پست و استوری اینستاگرام آشنا باشید تا بتوانید با گرفتن عکس و بارگذاری آن در پیچ، مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنید.

ورود به پلتفرم اینستاگرام به منظور پیشرفت در کار اقدام مناسبی است، اما در صورتی می توانید از رقیبان خود پیشی بگیرید که در طراحی تصاویری که به صورت پست و استوری منتشر می کنید، خلاقیت داشته باشید. 

اشتراک گذاری این صفحه

در قسمت زیر می توانید سوالات خود را مطرح کنید . در فاصله بسیار کوتاهی پاسخ داده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *